Про нас

Kyiv Ukraine
Albatross model aircraft club
Education as entertainment. Personal development.
Київ Україна
Клуб авіамодельної майстерності "Альбатрос" (КАМА)
Освіта в формі дозвілля. Розвиток особистості.

Від перших перемог над власним невмінням до перемог у змаганнях, перемог у житті ведуть керівники всіх, хто захоплюється красивим та важким спортом - авіамоделізмом.

КАМА - це перш за все простір для розвитку вашої дитини де вони знаходять свої захоплення та мрії, навчання та змістовне дозвілля.
В клубі авіамодельної майстерності "Альбатрос" займаються конструюванням власних та моделюванням спортивних літаючих авіамоделей. Навчаються діти віком від 10 років.

1. Що це таке?

Авіамоделювання - поширений вид технічної творчості. Це масовий технічний вид спорту, який знайомить дітей зі світом авіації. Об’єктом авіамоделювання є літаючі моделі літаків.

2. Мета занять в КАМА

Метою занять в клубі авіамодельної майстерності "Альбатрос" є виховання творчої особистості учнів у процесі ознайомлення з основами авіаційних наук і технологій освоєння технологічних прийомів, умінь і навичок у проектуванні, виготовленні та запуску моделей.

3. Основні завдання КАМА

  • Розвиток конструкторських здібностей
  • Проектування моделей і конструкцій різного функціонального призначення
  • Практичне освоення та поглиблення шкільних знань з фізики, математики та інформатики
  • Формування у учнів стійкого інтересу до технічної творчості
  • Формування умінь і навичок роботи з різним інструментом
  • Виховання культури праці
  • Створення умов для професійного визначення вихованців, обгрунтованого вибору професії з урахуванням власних інтересів та здібностей
  • Формування й розвиток позитивних якостей емоційно-вольової сфери особистості (працелюбство, наполегливість, відповідальність)
4. Чого ми навчаємо?
 
Програма спрямована на розвиток просторової уяви, поглиблення шкільних знань у галузі практичного конструювання різноманітних літальних апаратів.
В основі програми – особистісно-орієнтоване навчання, що враховує потреби кожного гуртківця, його здібності, вміння та навички і допомагає в повній мірі виявити та проявити творчий потенціал учнів.
Заняття в гуртку прищеплюють дисципліну, взаємодопомогу, командний дух, та прагнення до перемоги. Гуртківці приймають участь у змаганнях, отримують спортивні розряди, знайомляться з багатьма чоловічими професіями.



5. Особливості навчання

  • Не треба а хочеться. На відміну від загальноосвітніх шкіл знання здобуваються не з примусу, а за рахунок зацікавлення дітей та формування в них власного бажання пізнання. Діти отримують не "суху" теорію, а знання необхідні для практичного використання, а ногородю та заохоченням є красивий та видовищний політ моделі, яку дитина зробила власними руками. 
  • Формування у дитини интересу до вивчення математики, фізики, електроніки, механіки, програмування. 
  • Індивідуальний підхід. Кожний гуртківець вирішує індивідуальні задачі змодельовані керівником.
  • Формування логіки вирішення складних задач
  • Можливість вільного творчого пошуку
  • Використання сучасних прогресивних компютерних засобів навчання.
  • Навчання управління радіокерованими літаками на тренажері
  • Проектування моделей в сучасних системах автаматизованого проектування (CAD, CAM системи), шо значно полегшуе подальше навчання дитини в вищих навчальних закладах за прикладними напрямками
  • Навчання побудовано за принципом "від простого до складного"
  • Діти навчаються відповідальності та самостійному прийняттю ріщень
  • Навчаються роботі в команді для вирішення складних та ємких задач
  • Розвивають моторику рук, вчаться майстерно володіти різноманітним інструментом, обладнанням та верстатами, що на нашу думку є необхідним юнакам та майбутнім чоловикам
  • Діти піднімають свою самооцінку шляхом підвищення вмінь та усвідомлення що вони можуть вирішуати складні задачі
  • Пізнають справжню дружбу та взаємодопомогу 
  • При вступі до клубу діти беруть на себе зобовязання сумлінно дотримуватись правил з техніки безпеки, безпеки життєдіяльності та правил поведінки в КАМА


Ласкаво просимо до клубу авіамодельної майстерності "Альбатрос"!
 Ви не пожалкуєте, що завітали до нас!


Наша історія

10 жовтня 1977 року в колишньому Будинку піонерів Ленінградського району м. Києва було створено авіамодельний гурток.
Його засновником був кандидат у майстри спорту СРСР з F4-B, суддя І категорії СРСР по авіамодельному спорту, вчитель математики Микола Володимирович Долінковський. Все своє життя він присвятив авіамоделізму, навчанню дітей.
У 1999 році трагічно пішов з життя Микола Володимирович. Тоді його роботу продовжила Долінковська Валентина Василівна. А на допомогу їй прійшли учні Миколи Володимировича, Олаба Роман Володимирович та Кобилінський Володимир Петрович. 
А з 2007 року керівником гуртка стає учень Долінковської В.В. та Олаби Р.В., випускник Національного технічного університету України "КПІ", магістер інженерної  механіки, Калина Олександр Володимирович. На той час в гуртку накопичилось дуже велика кількість системних проблем. Відсутність фінансування, зношена матеріальна база та морально застарілі методики навчання та технології, відсутність стимулу працювати керівниками та цілковита байдужість держави до проблем науково-технічного профілю позашкільної освіти. Гурток був на межі закриття. У минулі роки гурток рухався по інерції за вектором, що йому надав, "локомотив", засновник Долінковський М.В.  Але за 20 років світ змінився, настала ера інформаційного суспільства. Авіамодельні гуртки потрапили у роль динозаврів у льодовиковий період. Як іноді жартує Калина О.В.: "Динозаври вимерли, бо не змогли пристосуватись до умов, що надто швидко змінюються". Очоливши авіамодельний гурток, Калина Олександр Володимирович взяв за мету створення сучасного авіамодельного клубу Всеукраїнського значення. Адже як випускник славетного факультету механіки, на якому навчались Корольов та Сікорський, розумів, наскільки важливим є науково-технічний приорітет розвитку дітей в такій державі як Україна. 
З 2007 гурток став на шлях складних, але дуже необхідних реформ. На допомогу прийшли однодумці Лебедєв Тимофій Вікторович, що почав розвивати напрямок стендового моделювання, та керівник-сумісник Кобилінський Володимир Петрович.
Станом на 2012 рік пророблена колосальна робота та гурток перенародився. Перероблена повністю навчальна програма, запроваджені сучасні методи та засоби навчання, оновлюється матеріально-технічна база, ремонтується приміщення. Цим змінам дають оцінку наші батьки та діти, яким дуже подобається займатись у клубі авіамодельної майстерності "Альбатрос".

 Збірна команда на міських змаганнях  ( 1987 рік)

Перші учні (1977 рік)




Поляк Вадим — один із перших учнів гуртка авіамоделювання. З того часу і по теперішній він займається авіамоделюванням і вдячний своєму керівнику Долінковському Миколаю Володимировичу. З далекої Канади Вадим Поляк прислав листа, який ми приводимо с його дозволу.



Лист Поляка Вадима
У чарівний світ авіамоделізму я потрапив коли мені було 11. Керівником гуртка була чудова людина - Долінковський Микола Володимирович, яка виховала в нас масу хороших якостей. Ця людина повністю присвячувала себе нам. Він учив нас не тільки як треба будувати літаки, а і як бути хорошими людьми. Я до цих пір підтримую зв'язок з багатьма колишніми гуртківцями. Вони, майже всі досягли не малих висот в житті, всі стали гідними людьми, якими можна гордитися. Я вважаю, що величезна заслуга в цьому сім'ї Долінковських. Вони були для нас зразком, хотілося бути таким же. Доля не справедливо віднеслася до цієї сім'ї. Абсолютно для всіх нас це були два сильні потрясіння. Я не знаходжу слів якими можна було б виразити мої відчуття. Сьогодні мені 42 роки. Я 10 років прожив в Ізраїлі, і вже 8 років живу в Канаді. Життя в еміграції не легке. Всі ці роки я будую літаки, беру участь в змаганнях, і всі мої перемоги присвячую своєму вчителеві. У минулому 2008 року я виступав на семи змаганнях, в Канаді і в Америці. На трьох з них я зайняв перше місце. Авіамоделізм рятує мене від стресів, депресій, примушує мене прагнути вперед, думати, творити. Завдяки авіамоделізму я знайшов масу справжніх друзів по всьому світу.
Я щасливий, що в моєму житті був мій вчитель.


 Москаленко Віталій — Переможець міських змагань серед старших школярів у класі моделей F-1-B. Зараз громадянин Ізраїля. Продовжує займатись авіамодельним спортом. Переможець багатьох міжнародних змагань і етапів Кубка Світу.

Лист Москаленка Віталія

Вобщем- кружок "руки поставил на место". Даже самые элементарные "мужские" навыки работы с деревом, клеем, металлом, краской- всё благодаря кружку. Ну а если подойти с профессиональной моей стези- то такое техническое творчество не только способствовало доразвитию и совершенствованию точной моторики (точных нежных движений руками), но и развило мышление. Уж не говоря о социализации в коллективе детей с подобным увлечением. А наши соревнования, подготовка к ним, тренировки!!! Одни из самых светлых и прекрасных воспоминаний детства! И хоть достижения пришли потом- Чемпион России 2003 года, Израиля- 2005, призовые места на различных соревнованиях, но.... Мне жаль упущенного времени. Ещё один аспект- это увлечение уберегло меня да и многих других от "дурных компаний", милиции и многого более страшного- как то случилось с моими ровесниками со двора, школы... В нашем далеко не элитном и не благополучном районе "Дом пионеров" был просто "светлое пятно" на фоне алкогольной Борщаговки. Говорят "Жалеть никогда не поздно, но всегда бесполезно". Так то оно так, но всё одно жалею... Не понимал что было дано. ИСТИННАЯ ЦЕННОСТЬ ВЕДЬ! Одна из немногих. Светлая память Николаю Владимировичу! Какой был человек!!! Не приувеличу сравнив с Прометеем! По истине "Светя другим сам сгорел"... Как он и дневал и ночевал- в прямом смысле этого слова! на работе! Для этих детей и сам покупал за свои деньги материалы, и выменивал, доставал, всего себе без остатка всегда отдавал! Жалею. жалею что мало с ним был, мало от него "взял"- ведь у него так многому можно и надо было учиться!
Искренне, Виталий

Ролик Максим -переможець міських змагань серед молодших школярів у класі схематичних кордових моделей ( 1987 р. )

Олаба Роман — IV місце на чемпіонаті світу серед молоді у классі мделей F-2-B у Швеції 1996 рік.










Замковий Євген
Долінковський Олег
Долінковський Валентин
Войнов Костя (льотчик-винищувач) 

Сокол Андрій (льотчик - штурман)

Цедин Андрій — займається   дельтапланеризмом, парапланами в Києві.

Літовченко Олексій
переможець міських змагань серед старших школярів в класі кордових моделей напівкопій (на фото з моделлю літака Як-6). Закінчив ХАІ. Конструював і пілотував малогабаритні літаки.
Загитнув у 2008-у році, розбився на літаку.



















Перші учні (1977 рік)